NOĆ ISTRAŽIVAČA U TEHNIČKOM MUZEJU

DOGAĐANJE

datum početka/završetka: 23.09.2011. / 23.09.2011.
vrijeme održavanja: 12.00 do 17.00
voditelj: Marijo Zrna

U Tehničkom muzeju ponovno vam 23. rujna 2011. nudimo bogat program u Noći istraživača

Noć istraživača je manifestacija koja će se i ove godine 23. rujna pod naslovom Istražujmo, otkrivajmo i družimo se sa znanošću istovremeno održati u 4 hrvatska grada - Varaždinu, Zagrebu, Slavonskom Brodu i Rabu Noć istraživača odraz je želje da se znanost i njene nositelje – znanstvenike te njihov rad predstavi široj javnosti.
Ove godine će se u Hrvatskoj po drugi puta održati manifestacija Noć istraživača kao dio europskog 7. Okvirnog programa (FP 7), Marie Curie posebnih akcija i programa People. Organizacija Noći istraživača dodijeljena je i ove godine Hrvatskoj udruzi za promicanje i zaštitu geološke baštine ProGEO-Hrvatska (www.progeo-croatia.hr) koja se svim aspektima popularizacije znanosti bavi od samog osnutka.
 
Noć istraživača zamišljena je u EU kao nastavak uspješnih Festivala znanosti, ali s ciljem da se javnosti približe znanstvenici koji inače nisu medijski eksponirani, da se demistificira njihova društvena uloga te da ih se što uspješnije integrira u društvo.
Noć istraživača 2011. održat će se na svim lokacijama u javnim prostorima uz slobodan pristup javnosti uz naglasak da su svi sadržaji besplatni.
 
Detaljni program ovogodišnje Noći istraživača dostupan je na stranicama
http://www.progeo-croatia.hr/researchersnight/index.php
 
OVDJE MOŽETE NAĆI PROGRAM DOGAĐANJA 23. RUJNA 2011. U TEHNIČKOM MUZEJU
Zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju molimo po mogućnosti dolazak najaviti na 4844-050, kontakt osoba Marijo Zrna
 
12.00 Otvorenje izložbe OKUSI ZNANOSTI
12.00 Otvorenje izložbe Dječji crtež na temu "JA ISTRAŽIVAČ"
 
13.00-14.00 MATEMATIČKA RADIONICA
Kako su šifrirali naši stari?
voditelji:
Franka Miriam Brückler, Lucija Eršek, Borna Špalat
 
13.00-14.00 SPELEOLOŠKA RADIONICA
Speleologija
voditelji:
Marko Budić, SOŽ SPELEO
 
13.00-13.30 BIOLOŠKA RADIONICA
Izoliranje DNA: kuhinjska metoda
voditelji:
Anita Stojanović, Josipa Skelin
 
13.30-14.00 GEOFIZIČKA RADIONICA
Kako potres može svijetliti
voditelji:
Tomislav Fiket, Snježan Prevolnik
 
14.00-15.00 MATEMATIČKA RADIONICA
Poučak: nogomet je najzanimljiviji sport
voditelj:
Franka Miriam Brückler
 
14.00-14.30 BIOLOŠKA RADIONICA
Vretenca
voditelji:
Anita Stojanović, Josipa Skelin
 
14.00-14.30 GEOLOŠKA RADIONICA
U potrazi za metalima
voditelj:
Sabina Strmić-Palinkaš
 
14.00-14.30 METEOROLOŠKA RADIONICA
Voda, vatra, zrak – mala meteorološka kuhinja
voditelji:
Kornelija Špoler-Čanić, Kresimir Čanić, Dubravka Rasol, Nikola Vikić-Topić, Ivana Tomašević
 
14.30-15.30 GEOLOŠKA RADIONICA
Svijet minerala
voditelj:
Vanja Biševac
 
15.00-15.30 VODSTVO KROZ RUDNIK (max 50 posjetitelja)
15.30-16.00 VODSTVO KROZ ODJEL NIKOLE TESLE (max 50 posjetitelja)
16.00-16.45 PLANETARIJ - UPOZNAJMO JESENSKO NEBO
(max 50 posjetitelja)
Za predmetna vodstva potrebna je prethodna najava!

15.00-17.00 KEMIJSKA RADIONICA
Plava boca, Magična boja, Luminol, Otkrivanje
krvi, Vulkan, Plešući špageti, Šareno mlijeko,
Gustin
voditelji:
Natali Nakić, Dajana Barišić,
Vedran Vulić, Mirna Kramar,
Monika Bjelčić
 
16.00-17.00 KEMIJSKA RADIONICA
Kako pobijediti na izborima?
voditelji:
Franka Miriam Brückler, Maja
Kurek
 

povratak